Czy kombajn do jabłek jest dobrą inwestycją dla producentów owoców na dużą skalę?

Prace w sadownictwie mają charakter sezonowy. Zwłaszcza zbiór jabłek musi odbywać się w odpowiednim czasie. Ich niektóre odmiany dojrzewają później. Zbiory jabłek zimowych mogą przebiegać aż do listopada. W tym okresie zdarzają się już pierwsze przymrozki. Minusowe temperatury uszkadzają strukturę owoców, co źle wpływa na ich konsystencję i długość przechowywania. Aby zdążyć przed chłodami sadownicy potrzebują odpowiednich maszyn zwiększających tempo prac.

Tradycyjne prace warto zastąpić nowoczesnymi metodami.

Ręczne zrywanie owoców z drzew jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym sporo wysiłku. Jest to realne tylko w małych przydomowych ogrodach. Dla większych połaci sadu potrzeba znacznej liczby osób. Właściciele sadów wielkopowierzchniowych musieliby ponosić wysokie koszty zatrudnienia.

Dla producentów owoców na większą skalę znakomicie nadaje się kombajn do jabłek Grunner. Maszyna ta usprawnia pracę ponieważ:

  • ogranicza czasochłonność zbiorów,
  • potrzeba tylko kilku pracowników do zrywania jabłek i umieszczania ich na podajniku,
  • pozostałe czynności są w pełni zautomatyzowane,
  • jabłka delikatnie odprowadzane do pojemników pozostają nieuszkodzone,
  • szybka wymiana koszy na zerwane jabłka gwarantuje nieprzerwaną pracę.

Ważne jest bezpieczeństwo osób pracujących przy zbiorach jabłek.

Nowoczesny kombajn do jabłek jest maszyną samojezdną z napędem na 4 koła. Jego konstrukcja zapewnia pełną stabilność nawet na nierównym podłożu. Pracownicy stoją na specjalnych platformach zabezpieczonych solidnymi poręczami. Maszyna może zostać w każdym momencie unieruchomiona przez operatora, który koordynuje całość prac. Operator nadaje tempo pracy odpowiednie dla zespołu obsługujących.

Zbieranie jabłek za pomocą kombajnu to gwarancja jakości owoców

Zerwane jabłka trafiają na podajniki wykonane z elastycznego tworzywa. Dzięki temu owoce nie są poobijane. Dodatkowo tempo spadania ograniczają miękkie szczotki. Kosze do których spadają jabłka wykonują ruch obrotowy aby owoce układały się równomiernie. Ma to znaczenie podczas zbierania i w czasie transportu. Owoce zbierane za pomocą kombajnu do jabłek są pełnowartościowe. Właściciel sadu uzyska za nie korzystną cenę jako za produkt wysokiej jakości.

Kombajn do jabłek to opłacalna inwestycja.

Najnowszej generacji kombajn do jabłek znacznie zwiększa wydajność produkcji. Nie jest konieczne zatrudnianie większej liczby pracowników. Załoga ma zagwarantowane pełne bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii ochrony, jabłka jako produkt wysokiego gatunku są towarem atrakcyjnym na rynku owoców.

Zostaw odpowiedź