Elektryczne pojazdy, czyli nieodłączny element pola golfowego?

Myśląc o polu golfowym, w głowie niemal natychmiast pojawia się nienagannie zielona przestrzeń, po której powoli przemieszczają się niewielkie, ale charakterystyczne elektryczne pojazdy? Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu motyw ten pojawia się niemal w każdym filmie, zawierającym wątek o tej dyscyplinie sportowej. Co więcej, w zdecydowanej większości obraz ten nie odbiega zbytnio od rzeczywistości. Osoby, które chociaż raz w życiu trzymały w dłoniach kij golfowy, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że niekiedy oznacza to przejście nawet 10 czy 15 kilometrów na dzień. Pomimo że sport ten wygląda bardzo niepozornie, jest wymagający i potrafi zmęczyć!

Jak poruszać się po polu golfowym?

Elektryczne pojazdy, które zobaczyć możemy m.in. w produkcjach filmowych, zwykle są białe i czterokołowe a w środku zmieszczą nawet 4 lub 5 osób. W Polsce zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak wózki – zarówno te manualne, jak i elektryczne. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, znajdziesz je w sklepie internetowym. Wózki tego typu są trzykołowe i pomieszczą torbę z kijami i najpotrzebniejszymi akcesoriami. Sprzęty tego typu to absolutne must have w trakcie golfowych rozgrywek.

Oprócz tego, że ułatwiają przetransportowywanie sprzętu z jednego końca pola golfowego na drugi, pozwalają zaoszczędzić energię, która zostałaby zużyta np. na dźwiganie worka. Należy pamiętać jednak o tym, że podczas poruszania się pojazdem elektrycznym lub elektrycznym wózkiem golfowym trzeba stosować się do ogólnie przyjętych przepisów i zasad, które panują na polu golfowym. Jest to kluczowe nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale również dla pozostałych graczy. W ostatnim czasie golf niemal na każdym kroku przyciąga nowych miłośników tej dyscypliny sportowej. Zachowanie spokoju i rozwagi to podstawa.

Podczas zakupu sprzętu i akcesoriów golfowych musimy mieć na uwadze fakt, że produkty renomowanych marek, niejednokrotnie oznaczają doskonałą jakość i wykonanie. Dzięki temu raz zakupiony sprzęt do golfa może posłużyć przez długie lata bez konieczności wymiany i dodatkowych wydatków.

Zostaw odpowiedź