Czym są opakowania fasonowe i dlaczego warto z nich korzystać?

Można uznać, że opakowania fasonowe to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów opakowań, mimo że ta nazwa nie jest wszystkim znana. Ze względu na różnorodność form i rozmiarów znajdują one zastosowanie niemalże we wszystkich obszarach związanych z transportem towarów lub przechowywaniem przedmiotów. Ich inna nazwa to opakowania wykrojnikowe, ponieważ są one wykonywane za pomocą wykrojnika, czyli specjalnej matrycy tnącej. Cechą charakterystyczną opakowań fasonowych jest to, że składają się one z jednego elementu i mogą być zaprojektowane w dowolnym kształcie, rozmiarze i fasonie – w zależności od potrzeb użytkownika.

Mogą one być wykonane z różnego rodzaju tektury i w zależności od materiału mogą być wykorzystane w różnym celu (np. do archiwizacji dokumentów jeżeli są wykonane z cieńszej tektury lub np. do przesyłania cięższych towarów, takich jak chociażby elektronika, jeżeli są wykonane z grubszej tektury). Standardowo wykonywane są z trzywarstwowej tektury. Mogą być też jednak wykonane ze specjalnie wzmocnionego materiału – wtedy opakowania te można wykorzystywać do przesyłania towarów na duże odległości, ponieważ są bardziej wytrzymałe i liczne stacje przeładunkowe nie zniszczą zawartości znajdującej się wewnątrz opakowania. Zobacz opakowania fasonowe kos-pak.com.

Jakie są największe zalety opakowań fasonowych?

Opakowania fasonowe mają bardzo wiele zalet, co sprawia, że cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Poniżej lista kilku najważniejszych zalet tego rodzaju opakowań:

  1. Bardzo szybko się je składa, ponieważ są zamykane za pomocą specjalnie zaprojektowanych zakładek.
  2. Do ich złożenia nie potrzeba taśmy klejącej ani kleju, co bardzo ułatwia korzystanie z nich.
  3. Mogą mieć różne kształty i rozmiary, dzięki czemu mają wyjątkowo szerokie zastosowanie.
  4. Opakowania fasonowe mogą być wielokrotnie wykorzystywane, co sprawia, że jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie.
  5. Są lekkie, ale jednocześnie niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
  6. Można je zaprojektować wedle własnych upodobań – w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach (w zależności od potrzeb).
  7. Jest możliwość nadrukowania na nich spersonalizowanych haseł lub logo firmy.
  8. Nadają się nawet do eleganckiego pakowania prezentów.

Podsumowując opakowania fasonowe to rozwiązanie warte rozważenia. Ze względu na swoją stosunkowo niską cenę i wytrzymałość, a także na niekończące się ilości kombinacji pod względem rozmiarów, materiałów i kształtów, każdy znajdzie dla nich odpowiednie zastosowanie.

Zostaw odpowiedź