Żel do twarzy to niewątpliwie jeden z najbardziej podstawowych produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Pomimo tego, że jest to kosmetyk niezwykle podstawowy, jego wybór nie powinien być kwestią przypadku. Na uwagę zasługuje również fakt, że żele do twarzy stanowią olbrzymią część wyposażenia drogerii, a półki często dosłownie uginają się od ilości produktów. Nic dziwnego, że znalezienie kosmetyku w pełni dopasowanego do potrzeb skóry, a także możliwości finansowych może być nieco problematycznym zadaniem. Otóż wybór najwłaściwszego żelu do twarzy powinien zależeć głównie od rodzaju cery, a także ewentualnych problemów, z którymi obecnie zmuszeni jesteśmy się borykać.
Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem żelu do twarzy
W ofercie marki Ducray żele do twarzy uporządkowane są właśnie w zależności od typu skóry – dzięki temu zarówno osoby posiadające cerę tłustą, problematyczną, z zaskórnikami, jak i suchą czy przesuszoną znajdą kosmetyk, a nawet gamę kosmetyków dla siebie. W związku z tym, że są to dermokosmetyki, z powodzeniem mogą stosować je również alergicy. Delikatna, hipoalergiczna formuła pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów. Warto wspomnieć, że zupełnie inne produkty np. podczas porannej rutyny stosować będą osoby posiadające cerę bardzo suchą, a inne posiadacze skóry zaczerwienionej lub trądzikowej. O doborze właściwych kosmetyków świadczyć będzie zatem nie tylko linia, ale przede wszystkim skład.
Gliceryna czy lanolina to jedne z tych składników, które szczególnie docenią posiadacze i posiadaczki cery suchej, a jednocześnie znienawidzą osoby z cerą tłustą. Efekt zapchania zaskórników, które z czasem może przerodzić się w ropne krosty jest w zasięgu ręki. Nieprzypadkowo producenci często na swoich opakowaniach umieszczają informacje o ewentualnych przeciwwskazaniach. Jeżeli taka wiadomość nie zostanie umieszczona – warto przyjrzeć się etykiecie i sprawdzić, dla kogo dany produkt jest dedykowany. Ta informacja to olbrzymie ułatwienie. I tak cera tłusta i mieszana potrzebować będzie przede wszystkim dogłębnego, ale delikatnego oczyszczenia. Pozbycie się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń za pomocą szorowania może doprowadzić do silnych zaczerwienień lub uszkodzenia bariery lipidowej. Następnie kolejnym ważnym krokiem jest nawilżanie, które w przypadku skór suchych, bardzo suchych i atopowych jest priorytetem. Wybór powinien być uwarunkowany przede wszystkim typem skóry, jej potrzebami, a także oczekiwaniami co do efektu.