Na co zwrócić uwagę kupując zmywarkę?

Zmywarka to urządzenie, które coraz częściej staje się podstawowym wyposażeniem domu czy mieszkania. Na rynku dostępne są urządzenia do zabudowy lub wolnostojące. Można znaleźć także różne wymiary, aby dostosować je do konkretnego pomieszczenia i wystroju. W dalszej części wpisu zostaną opisane cechy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Zmywarka wolnostojąca czy w zabudowie?

Osoby urządzające kuchnię w sposób tradycyjny, bez korzystania z usług stolarza i zakupu mebli na wymiar mogą skorzystać ze zmywarki wolnostojącej. Jest to przeważnie tańsze rozwiązanie niż w przypadku opcji do zabudowy. Można zatem kupić zmywarkę lepszej jakości, o wyższej klasie energetycznej. Urządzenia do zabudowy będą raczej droższe, jednak dzięki nim można urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu. Sama zasada działania urządzeń jest praktycznie identyczna i jakość zmywania będzie na podobnym poziomie.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?

Na początku należy sprawdzić jakie wymiary urządzenia będą odpowiednie do kuchni. Dostępne są zmywarki o szerokości 40 lub 60 centymetrów, głębokość i wysokość jest standardowa dla każdego modelu. Istotnym  parametrem przy użytkowaniu jest zużycie prądu i wody na jeden cykl mycia. Kolejną istotną rzeczą jest sygnalizacja o pracy i zakończeniu mycia. Warto znaleźć model, który ma przynajmniej lampkę sygnalizującą o działaniu lub wskazuje czas pozostały do końca mycia. W niektórych zmywarkach po zakończeniu mycia otwierają się drzwiczki, dzięki czemu uwalniane jest gorące powietrze z urządzenia. Kolejnym elementem, który na etapie wyboru zmywarki może wydać się mało istotny, jest podświetlenie wnętrza zmywarki. Ten z pozoru mało ważny dodatek poprawia komfort w codziennym użytkowaniu. Zmywarki posiadają różne rodzaje koszy i pojemników. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z półki na sztućce. Dodatkowo dobrze znaleźć urządzenie, które daje możliwość swobodnego włożenia garnków i większych naczyń.

Na rynku dostępnym jest dużo urządzeń wielu marek. Warto porównać wyżej opisane parametry i poczytać opinie użytkowników. Zmywarka to urządzenie, którego nie wymienia się często, więc dobrze dokonać udanego zakupu.

Zostaw odpowiedź