Najchętniej kupowane lodówki – które opcje warto wziąć pod uwagę?

W ostatnim czasie ludzie mają coraz większe wymagania dotyczące sprzętów AGD. Każdy szuka najnowszych rozwiązań, które sprawią, że życie i użytkowanie urządzeń staną się jeszcze bardziej praktyczne. Jakie opcje warto rozważyć podczas zakupów?

Najchętniej kupowane lodówki — rodzaje

Na szczęście na rynku wychodzą coraz nowsze rozwiązania dotyczące chłodziarko-zamrażarek. Oto najpopularniejsze rodzaje lodówek:

  • side-by-side – najbardziej pożądane rozwiązanie w ostatnich latach. Tę lodówkę charakteryzuje wygodny układ, w którym chłodziarka umieszczona jest po jednej stronie, a zamrażarka po drugiej.
  • multidoor – to urządzenie wyposażone w wiele komór, które są osobno otwierane. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje szeroką i obszerną część chłodziarki, która jest otwierana przy pomocy dwóch drzwiczek. Zamrażarka zazwyczaj ma pojedyncze lub podwójne drzwiczki.
  • wolnostojąca – to klasyczny rodzaj lodówki, który towarzyszy ludziom od wielu lat. Jednak mimo tego urządzenie jest wciąż funkcjonalne i chętnie kupowane.

Plusy i minusy najchętniej kupowanych lodówek

Każda z wyżej wymienionych lodówek posiada zarówno plusy, jak i minusy. Najważniejsze to wybrać taką, która będzie najbardziej dopasowana do potrzeb użytkowników.

Lodówka side-by-side to świetne rozwiązanie dla większości osób. Duża ilość półek w chłodziarce i zamrażarce z pewnością zadowoli każdego, niestety półki są węższe niż w standardowych wersjach urządzeń. Dodatkowo dla wielu osób wadą może być fakt, że trzeba się schylać do niższych, ale często używanych partii lodówki.

Lodówka multidoor ma bardzo szerokie i przestrzenne półki, dzięki czemu nie powinno być problemu ze wsadzeniem do niej większych produktów czy naczyń. Jednak nieustanne otwieranie dwóch par drzwi może być męczące.

Wybór lodówki może być trudny, jednak warto dobrze przemyśleć tę decyzję, ponieważ wybór jest duży.

Zostaw odpowiedź